Okna MDSM

Okno słowa - Anna Dymna
okna MDSM

Od prawie 35 lat drzwi naszego Domu zawsze były otwarte dla Przyjaciół. Dom ogniskował osoby, które łączyła wspólnota wyznawanych wartości i poczucie odpowiedzialności za otaczającą nas rzeczywistość i współczesny świat. Dziś, z powodu pandemii nie możemy Was zaprosić do MDSM, ale… w każdym domu oprócz drzwi ważną rolę odgrywają okna - oświetlają wnętrza, pozwalają na powiew świeżego powietrza i spojrzenie na zewnątrz.

Więcej

Youth. Europe. Music

Dziś przypada 75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji w Oświęcimskim Centrum Kultury miał odbyć się niezwykły koncert 60-osobowej orkiestry smyczkowej, składającej się z młodych muzyków z Polski, Niemiec i Francji, w ramach projektu Youth. Europe. Music, którego współorganizatorem jest MDSM.

Więcej

KAZIMIERZ SMOLEŃ

Setna rocznica urodzin

Kazimierz Smoleń

W dniu 19 kwietnia 2020 upamiętnialiśmy setną rocznicę urodzin Kazimierza Smolenia, więźnia m.in. KL Auschwitz i KL Mauthausen, głównego twórcy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, wieloletniego sekretarza generalnego i wiceprezydenta Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego.

Więcej

Najlepsze życzenia

dla Romana Kenta
R. Kent

Z okazji 91. urodzin, Zespół MDSM składa najlepsze życzenia i gratulacje Romanowi Kentowi, prezydentowi Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, Przyjacielowi Domu Spotkań.

Więcej

Drodzy Przyjaciele Domu

Mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej,
wypieki

minęło już wiele dni, od czasu gdy gościliśmy Was podczas Krakowskiego Salonu Poezji 1 marca. Liczymy każdy z nich i - podobnie jak Wy - tęsknimy do ponownego spotkania. Myślimy także o tych, którzy nie mogą schronić się we własnych domach i codziennie nam służą - w sklepach, na stacjach benzynowych, ale nade wszystko w ośrodkach zdrowia i szpitalu. Drodzy Lekarze, Pielęgniarki, Ratownicy, Salowe, bez Waszej pracy i poświęcenia, jako społeczeństwo nie mielibyśmy szans na przetrwanie. Bardzo Wam dziękujemy!

Więcej

Pilne!

VIII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego
komunikat Biennale

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa i związanymi z nią ograniczeniami w wielu sferach życia publicznego, organizatorzy VIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w porozumieniu z Kuratorem podjęli decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania plakatów na konkurs do końca czerwca 2020 r.
Termin otwarcia wystawy pozostaje niezmieniony. Jednocześnie informujemy, że harmonogram może ulegać dalszym zmianom uzależnionym od sytuacji w kraju i na świecie.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji