V Biennale w Luksemburgu

5th Biennale in Luxembourg

14 maja 2016 roku w Narodowym Muzeum Ruchu Oporu w Esch-sur-Alzette w Luksemburgu została otwarta wystawa V Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego.

Więcej

Wystawa

Bóg ma jedno oblicze
wystawa Béli Faragó

15 maja 2016 roku o godzinie 18:30 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbyło się otwarcie wystawy Béli Faragó pt. ”Bóg ma jedno oblicze/ Gott hat ein Gesicht”. Dyrektor MDSM Leszek Szuter powitał gości i poprosił artystę o wprowadzenie do wystawy.

Wiecej

60. Krakowski Salon Poezji

w Oświęcimiu
60.salon

22 maja o godzinie 19.00 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbędzie się 60. Krakowski Salon Poezji pt. „Poezja i dobroć”.

Więcej

Podróż do miejsca pamięci

miast partnerskich Klagenfurt-Dachau-Fondi-Rzeszów
Klagenfurt-Dachau-Fondi-Rzeszów

6 maja 2016 delegacja miast partnerskich Klagenfurt-Dachau-Fondi-Rzeszów odwiedziła Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży.

Więcej

Wystawa

„Patronat świadków historii“
Zeitzeugenpatenschaft

8 maja 2016 odbył się na forum Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu wernisaż wystawy „Zeitzeugenpatenschaft- osobiste przeżycia umożliwiają przekazywanie historii“ Alternatywnego Centrum Młodzieży Dessau.

Więcej

Szkolenie wyjazdowe

w Łodzi
Litzmannstadt Ghetto

Tezę, iż uczenie się trwa przez całe życie, potwierdzają pracownicy Działu Edukacyjno-Programowego MDSM. Podczas dwudniowego szkolenia wyjazdowego do miasta Łodzi edukatorki zgłębiły wiedzę o przedwojennych dziejach Łodzi fabrycznej, zwiedziły teren dawnego Litzmannstadt Ghetto oraz Muzeum Stacji Radegast i zapoznały się z działalnością Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Więcej

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVI edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

znamy laureatów edycji na rok akademicki 2015/2016

szczegóły