Aktualności

Wizyta

Minister Sylvii Löhrmann w MDSM
Minister Lohrmann w MDSM

W dniach 25 – 27 stycznia 2016 w Oświęcimiu gościła delegacja przedstawicieli Ministerstwa ds. Szkolnictwa i Doskonalenia Zawodowego Nadrenii-Północnej Westfalii wraz z minister Sylvią Löhrmann. Jest to piąta już wizyta minister Löhrmann w Oświęcimiu i Domu Spotkań, złożona z okazji rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz. Jak zwykle podczas pobytu delegacji w MDSM, odbyły się debaty i spotkania z młodzieżą.

Wizyta w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu była dla mnie przyjemnością. To miejsce, gdzie przez wiele lat młodzi ludzie z Nadrenii-Północnej Westfalii uczą się o historii i z historii, co czyni MDSM kluczowym elementem w ich edukacji obywatelskiej – powiedziała Sylvia Löhrmann, potwierdzając potrzebę ciągłej edukacji historycznej i doceniając zasługi Domu Spotkań w tej dziedzinie.

W programie delegacji oprócz udziału w oficjalnych uroczystościach na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, znalazło się spotkanie z polską i niemiecka młodzieżą z Krosna i Essen, podczas którego rozmawiano o znaczeniu pamięci dla współczesnego wychowania.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki