Aktualności

„Harmonia/Dysonans”

Harmonia/Dysonans

17 kwietnia 2016 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbyła się wystawa malarstwa i rysunku Elżbiety Kuraj i Janusza Karbowniczka "Harmonia/Dysonans", zorganizowana w ramach jubileuszu 30-lecia MDSM.

Otwarcia wystawy i powitania gości dokonał dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży Leszek Szuster. W czasie wernisażu przemawiali Elżbieta Kuraj i Janusz Karbowniczek przedstawiając wzajemnie swój warsztat i twórczość artystyczną. Zdarzenie dopełnił koncert zespołu Acoustic Acrobats z Krakowa w składzie Jacek Hołubowski (akordeon) , Mateusz Pliniewicz (skrzypce) i Piotr Skupniewicz (klarnet). Muzycy dokonali nietuzinkowego muzycznego oprowadzania po wystawie, spacerując po sali i odnosząc się wirtuozersko do poszczególnych obrazów. Zamknięcia części oficjalnej wernisażu podjął się Dyrektor Fundacji Judaica i Przewodniczący Rady Fundacji na Rzecz MDSM Joachim S. Russek, który poinformował, że od 19.05.2016 wystawę będzie można oglądać w CKŻ na Krakowskim Kazimierzu.

fot. Krzysztof Janik

Wystawie towarzyszy polsko-niemiecki katalog prac artystów. Organizatorami przedsięwzięcia są Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży we współpracy z Fundacją Judaica - Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie, Galerią Destillarta w Buchschwabach oraz Amt für Internationale Beziehungen w Norymberdze. Prezentacje wystawy i przygotowanie katalogu wsparli: WÜRTH, IPSEN LOGISTICS, OMAG und EnCo.

Ekspozycja będzie czynna w MDSM do 13 maja 2016.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji