Aktualności

26. Marsz Żywych

w Oświęcimiu

Marsz2017

24 kwietnia 2017, w Dniu Pamięci Ofiar Zagłady, w Oświęcimiu miał miejsce 26. Marsz Żywych. W wydarzeniu wzięło udział około 10 tysięcy osób głównie z Izraela oraz m.in. z Polski, Niemiec, Kanady, Argentyny i Meksyku, w tym młodzież, świadkowie historii oraz ministrowie edukacji z kilkunastu krajów Europy i Izraela.

Uczestnicy Marszu Żywych, dla upamiętnia ofiar Holokaustu, wspólnie przeszli trasę z byłego niemieckiego obozu Auschwitz I do Auschwitz II-Birkenau. Towarzyszył im lektor czytający nazwiska ofiar Zagłady. Ceremonia główna odbyła się przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu. W 26. Marszu Żywych wzięli udział wolontariusze MDSM.

Marsz Żywych jest projektem edukacyjnym, organizowanym od 1988 roku (od 1996 corocznie) przez międzynarodową organizację March of the Living. W ramach projektu, głównie młodzi Żydzi z różnych krajów świata odwiedzają miejsca Zagłady oraz spotykają się z rówieśnikami i polskimi Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata. Przejście między byłymi obozami jest kulminacja projektu, mającego dawać świadectwo pamięci ofiar Zagłady.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki