Aktualności

Rocznicowe obchody

74 rocznica wyzwolenia

27 stycznia delegacje Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu składające się z pracowników i wolontariuszy Domu wzięły udział w obchodach 74. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau oraz miasta Oświęcim.

W godzinach popołudniowych MDSM odwiedził premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet, który spotkał się z grupą organizacji Union progressiver Juden in Deutschland z Bielefeld.Tego samego dnia w Domu odbyło się także robocze spotkanie delegacji powiatów Dachau i Oświęcim z udziałem starostów: Stefana Löwla oraz Marcina Niedzieli.

Wieczorem z pracą MDSM zapoznali się przedstawiciele miast partnerskich Oświęcimia. Delegacje z Kerpen (Niemcy), San Vith (Belgia ), Dachau (Niemcy), Breisach am Rhein (Niemcy), Ballan-Mire (Francja), Cori (Włochy), Arezzo (Włochy), Sambor (Ukraina ) i Medina de Pomar (Hiszpania), gościły w naszym mieście na zaproszenie prezydenta Janusza Chwieruta, który waz z przewodniczącą Zarządu Fundacji na Rzecz MDSM dr Alicją Bartuś, zaprezentował najważniejsze aspekty pracy Domu Spotkań.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji