Aktualności

Rocznicowe obchody

74 rocznica wyzwolenia

27 stycznia delegacje Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu składające się z pracowników i wolontariuszy Domu wzięły udział w obchodach 74. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau oraz miasta Oświęcim.

W godzinach popołudniowych MDSM odwiedził premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet, który spotkał się z grupą organizacji Union progressiver Juden in Deutschland z Bielefeld.Tego samego dnia w Domu odbyło się także robocze spotkanie delegacji powiatów Dachau i Oświęcim z udziałem starostów: Stefana Löwla oraz Marcina Niedzieli.

Wieczorem z pracą MDSM zapoznali się przedstawiciele miast partnerskich Oświęcimia. Delegacje z Kerpen (Niemcy), San Vith (Belgia ), Dachau (Niemcy), Breisach am Rhein (Niemcy), Ballan-Mire (Francja), Cori (Włochy), Arezzo (Włochy), Sambor (Ukraina ) i Medina de Pomar (Hiszpania), gościły w naszym mieście na zaproszenie prezydenta Janusza Chwieruta, który waz z przewodniczącą Zarządu Fundacji na Rzecz MDSM dr Alicją Bartuś, zaprezentował najważniejsze aspekty pracy Domu Spotkań.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Rusza nabór wniosków do 19.edycji