Aktualności

Dla Ukrainy

24 marca 2014 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbył się koncert zespołu Miąższ. Grupa w składzie: Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula i Krzysztof Karol Gadzało, już po raz drugi była gościem Domu Spotkań. Tym razem Miąższ, od wielu lat zaprzyjaźniony z Ukrainą, zagrał w ramach Koncertu Humanitarnego dla jej mieszkańców, zorganizowanego przez MDSM we współpracy z Klubem „Samborzan” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Oświęcimiu.

Podczas imprezy przeprowadzona została zbiórka publiczna dla osób potrzebujących. Dzięki zebranej kwocie ponad 3 000 zł, wsparcie otrzyma rodzina Topijów z obwodu lwowskiego i rodzina Czmilenko z obwodu kirowogradzkiego, które ucierpiały w wyniku ostatnich wydarzeń na Ukrainie oraz rodzina Gawluków z Bukowiny Zachodniej, której dom spłonął przed dwoma miesiącami. Przedsięwzięcie zostało wsparte także przez lokalnych artystów: Pawła Warchoła, Waldemara Rudyka, Kalinę Dulko, Halinę Kozioł, Joannę Chrząszcz-Wronkę, którzy ofiarowali datki ze sprzedaży swych prac oraz przez Tomasza Kobylańskiego, który we współpracy z Wydawnictwem Helion przekazał publikacje Piotra Pogorzelskiego „Barszcz Ukraiński”.

Koncert uświetniła wystawa fotografii z podróży po Ukrainie, autorstwa Joanny Chrząszcz-Wronki. Mimo mało sprzyjającego, poniedziałkowego terminu, obecność ponad 150 gości wskazuje na wrażliwość mieszkańców Oświęcimia na nieszczęście, które dotknęło naszych Sąsiadów i potwierdza solidarność z mieszkańcami Ukrainy.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki