Aktualności

Otwarcie wystawy

Agnieszki Kołodziej-Ryś „Transformacje”
zaproszenie Transformacje

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Agnieszki Kołodziej-Ryś „Transformacje” 14 grudnia 2014 r. o godz. 18.00. Wernisaż wystawy uświetni koncert Doroty Kołodziej i Olgi Mytnik.

Agnieszka Kołodziej-Ryś - malarka - kolorystka, arteterapeutka, z wykształcenia ceramik artystyczny. Inspiracje do twórczości czerpie z natury, znajdując w niej tworzywo do artystycznych wizji i oryginalnie łącząc różne materiały techniką kolażu. W ekologiczny, “trash-artowski” nurt twórczości artystki wpisuje się również papieroplastyka z rzeźbą “metafizycznych postaci”, jako motywem przewodnim. Transformacja, próba uchwycenia momentu przejścia, przeobrażenie, to klucz do większości jej prac, które korespondując ze sobą, tworzą sieć fantasmagorycznych obrazów, zawieszonych pomiędzy snem i jawą, przeszłością i przyszłością. Pobrzmiewa w nich echo słów Goethego: Zmysły mają zbyt krótkie skrzydła w stosunku do nieśmiertelnego lotu ducha. Temat ten przewija się w tętniących barwą obrazach akrylowych, malowanych szpachlą i technika tradycyjną.

Dorota Kołodziej – aktorka, od 2010 roku pracuje w teatrze „Gardzienice”. Solistka w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym, gdzie śpiewa m.in. w w Big Bandzie pod batutą Mariusza Dziubka. Pasjonatka alternatywnych brzmień. Tworzy autorski projekt „Miss M”, będący mirażem muzyki elektronicznej i klasycznego fortepianu.

Olga Mytnik – ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Obecnie uczy fortepianu klasycznego w dwóch krakowskich szkołach muzycznych. Fascynuje ją jazz i teatr. Współpracowała m.in. z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice.

Wystawę można będzie oglądać w MDSM do 5 stycznia 2015.

Serdecznie zapraszamy!

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki