Aktualności

Oferta pracy

życzenia M.Turski

Fundacja na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zatrudni kierownika Działu Edukacyjno-Programowego

Youth. Europe. Music

Dziś przypada 75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji w Oświęcimskim Centrum Kultury miał odbyć się niezwykły koncert 60-osobowej orkiestry smyczkowej, składającej się z młodych muzyków z Polski, Niemiec i Francji, w ramach projektu Youth. Europe. Music, którego współorganizatorem jest MDSM.

Tadeusz Kuś

Tadeusz Kuś

Odszedł Tadeusz Kuś, oświęcimianin, społecznik z pełnym zaangażowaniem działający w służbie demokracji, Przyjaciel Domu. Od wielu lat współpracował z Domem Spotkań, zajmując się składem naszych wydawnictw.

Najlepsze życzenia

Dla Romana Kenta
R. Kent

Z okazji 91. urodzin, Zespół MDSM składa najlepsze życzenia i gratulacje Romanowi Kentowi, prezydentowi Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, Przyjacielowi Domu Spotkań.

Komunikat

koronawirus

Pragniemy poinformować o rozporządzeniu rządu, które ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa w Polsce i zostaje wdrożone z dniem 12.03. 2020 roku w całym kraju.

Od jutra, tj. 12.03.2020 r., zostają zamknięte na dwa tygodnie wszystkie szkoły, muzea i inne placówki kultury (do 25.03.2020 r.).

Serdeczne życzenia

życzenia M.Turski

26 czerwca 94. urodziny obchodził Marian Turski - wybitny dziennikarz, historyk, przewodniczący Rady Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, były więzień KL Auschwitz i Przyjaciel naszego Domu.

Dorotha Flug

Z wielkim żalem odebraliśmy wiadomość o śmierci Dorothy Flug, byłej więźniarki obozów koncentracyjnych Auschwitz, Bergen−Belsen, Salzwedel k/Hanoweru. Dorotha Flug po wojnie wróciła do Polski, gdzie ukończyła studia medyczne.

Kazimierz Smoleń

Setna rocznica urodzin

Kazimierz Smolen

W dniu 19 kwietnia 2020 upamiętnialiśmy setną rocznicę urodzin Kazimierza Smolenia, więźnia m.in. KL Auschwitz i KL Mauthausen, głównego twórcy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, wieloletniego sekretarza generalnego i wiceprezydenta Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego.

Drodzy Przyjaciele Domu

Mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej,
wypieki

minęło już wiele dni, od czasu gdy gościliśmy Was podczas Krakowskiego Salonu Poezji 1 marca. Liczymy każdy z nich i - podobnie jak Wy - tęsknimy do ponownego spotkania. Myślimy także o tych, którzy nie mogą schronić się we własnych domach i codziennie nam służą - w sklepach, na stacjach benzynowych, ale nade wszystko w ośrodkach zdrowia i szpitalu. Drodzy Lekarze, Pielęgniarki, Ratownicy, Salowe, bez Waszej pracy i poświęcenia, jako społeczeństwo nie mielibyśmy szans na przetrwanie. Bardzo Wam dziękujemy!

Dziki jest ten świat…

Koncert dla Wiesława „Dzikiego” Kaniowskiego w MDSM
Dziki

28 lutego 2020 MDSM zgromadził przyjaciół i wielbicieli twórczości Wiesława „Dzikiego” Kaniowskiego, którzy licznie przybyli na koncert „Dziki jest ten świat”. Dla Wieśka zagrali i zaśpiewali oświęcimscy muzycy: grupa Ultrasonic oraz Weronika Boińska z zespołem.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji