Mowa nienawiści

Hate speech

W dniach 13-19 listopada w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży odbyła się pierwsza część projektu „Uczymy się z historii: Mowa nienawiści”. Młodzież z Polski, Niemiec i Ukrainy przybyła do MDMS, by spędzić tydzień zgłębiając wiedzę i wspólnie tworząc plakaty społeczne.

Więcej

30 lat

Domu Spotkań w Europejskim Parlamencie w Strasburgu
VI Biennale w Strasburgu

22 listopada w sali „Gallery North” Europejskiego Parlamentu w Strasburgu została otwarta VI edycja Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego „Twórczo dla praw człowieka”.

Więcej

61. Krakowski Salon Poezji

61. Salon Poezji

13 listopada 2016 odbył się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży 61. Krakowski Salon Poezji pt. „Widzę psy szarpiące się na smyczach”. Projekt został zaprezentowany w ramach jubileuszu 30-lecia MDSM.

Więcej

Projekt „Krokus”

Międzynarodowy projekt „Krokus” upamiętniający dzieci – ofiary II wojny światowej
Krokus

7.11.2016 w Muzeum Żydowskim w Oświęcimiu odbyło się uroczyste otwarcie projektu KROKUS, podczas którego prócz programu artystycznego, przemawiała Anna Bielecka ze Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu w Krakowie...

Więcej

Wystawa

„Lingering/Trwanie – Fragmenty wspomnień“
wystawa Mischa

3 listopada w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu otwarta została wystawa szwedzkiej artystki Mischy Björkroos. „Lingering/Trwanie – Fragmenty wspomnień“.

Więcej

Para Książęca

z wizytą w MDSM
Książe Luksemburga

29 października 2016 z nieoficjalną wizytą przybyła do Oświęcimia para książęca Luksemburga - Stefania i Wilhelm Burbon-Parmeńscy.

Więcej

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki