Witamy

Ojcze Święty!
Papież Franciszek

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży cieszy się na wizytę Ojca Świętego w Oświęcimiu- w obozie macierzystym i Auschwitz II- Birkenau. To już trzecia wizyta papieska i potwierdzenie wyjątkowości tego miejsca i znaczenia jego symboliki w dzisiejszych czasach.

Więcej

Wystawa

Agaty Agatowskiej
wystawa Agatowska

29 lipca 2016 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu o godz. 18:00 odbędzie się otwarcie wystawy jubileuszowej Agaty Agatowskiej pt. „Rzeźby z przyszłości” z okazji 20-lecia pracy twórczej artystki.

Więcej

Krzyż Zasługi

na Wstędze dla Krystyny Oleksy
Krzyż zasługi dla P. Oleksy

17 lipca 2016 odbyła się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu szczególna uroczystość. Krzyżem Zasługi na Wstędze odznaczona została pani Krystyna Oleksy - członek zarządu Fundacji na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży.

Więcej

Lutz van Dijk

w MDSM
Lutz van Dijk

12 lipca w MDSM odbył się wykład na temat „Prześladowania homoseksualistów w czasach narodowego socjalizmu” ze szczególnym odniesieniem do biografii dwóch świadków historii.

Więcej

Dzieci wojny

konferencja Dzieci wojny

Los dzieci w czasie wojen i konfliktów zbrojnych był tematem VII Międzynarodowej konferencji „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku”, która odbyła się w pod koniec czerwca w Oświęcimiu.

Więcej

Wizyta

Delegacja premiera Brandenburgii w MDSM
premier Brandenburgii

06 lipca 2016 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu gościła delegacja pod przewodnictwem dr Dietmara Woidke, premiera Brandenburgii i koordynatora niemiecko-polskiej współpracy międzyspołecznej i przygranicznej.

Więcej

17 edycja

Stypendium dla najzdolniejszych
Neumannowie

Uprzejmie informujemy o przedłużeniu terminu naboru wniosków na XVII edycję konkursu „Stypendium dla najzdolniejszych” przyznawanego z Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów, działającego pod patronatem Fundacji na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu do dnia 31 sierpnia 2016.

Regulamin

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki