Konferencje

Drogi wolności

Akademia na (pery)feriach
polsko-niemieckie sympozjum dla multiplikatorów spotkań polsko-niemieckich (wolny nabór)

Tematem sześciodniowego polsko-niemieckiego spotkania osób w wieku od 18 do 99 lat będą „Drogi Wolności”. Program zostanie zrealizowany w dwóch miejscach: w MDSM Oświęcim i w MDSM Krzyżowa. Historia powstania obu instytucji otwiera różne perspektywy pojęcia „wolność”, a 25. rocznica obrad Okrągłego Stołu skłania ku rozważeniu roli poszczególnych aktorów, którzy doprowadzili Polskę do pierwszych demokratycznych wyborów.

Temat wolności zostanie także poruszony - jako aspekt w sztuce i w literaturze - podczas wyjazdów do Krakowa i Wrocławia.

Celem spotkania polskich i niemieckich przedstawicieli różnych generacji będzie również stworzenie przestrzeni do refleksji nad rozumieniem pojęcia „wolność” w wymiarze jednostkowym w odniesieniu do uczestników projektu. Poszczególne punkty programu będą zaproszeniem do dyskusji nad rolą wolności w samorealizacji jednostki i kształtowaniu racjonalnych stosunków międzyludzkich.

Termin:
24.11.-30.11.2014, MDSM Oświęcim i MDSM Krzyżowa
Organizatorzy:
MDSM Oświęcim, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
Info:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji