Konferencje

Prezydenci w Domu Spotkań

Prezydenci w Domu Spotkań

27 stycznia do MDSM przyjechali prezydenci Polski, Bronisław Komorowski i Niemiec Christian Wulff. Uczestniczyli oni w debacie z byłymi więźniami KL Auschwitz oraz polską i niemiecką młodzieżą pt. "Co pozostaje w pamięci... Historia Europy, nadzieja Europy”. Wizyta była jednym z elementów obchodów 66. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz i jednocześnie zapoczątkowała ona tegoroczny jubileusz 25-lecia powstania MDSM.

- Dziękuję za wasze świadectwo, bo dzięki niemu przez następne stulecia będziemy pamiętali, co się wydarzyło w Auschwitz - mówił prezydent Niemiec Christian Wulff do obecnych na sali byłych więźniów. Wśród nich znaleźli się: Kazimierz Albin, Wilhelm Brasse, Hermann Höllenreiner, August Kowalczyk, Oljean Ingster, David Lewin, Józef Paczyński, Zofia Posmysz-Piasecka, Kazimierz Smoleń, Tadeusz Smreczyński, Justin Sonder, Tadeusz Sobolewicz.

- Dobrze, że istnieją takie miejsca jak MDSM. Miejsca przełamywania barier i uprzedzeń, miejsca refleksji i dialogu, ale także zabawy i odpoczynku - podkreślił prezydent Polski Bronisław Komorowski.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji