Inne punkty programu

Inne, możliwe do realizacji punkty programu

Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Żydowskiego Centrum Edukacyjnego w Oświęcimiu i Klasztoru Księży Franciszkanów w Harmężach. Wymienione poniżej punkty mogą zostać włączone do program pobytu grupy studyjnej.

Zbiory materiałów archiwalnych

w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży

Zbiory materiałów archiwalnych w MDSM obejmują wybór kopii dokumentów z Archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które zostały udostępnione MDSM w celach edukacyjnych.

Mediateka

Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży

Mediateka MDSM zawiera filmy VHS i DVD o tematyce związanej z II wojną światową, KL Auschwitz i Holokaustem. Odwiedzające MDSM grupy mogą skorzystać z bogatych zbiorów filmów dokumentalnych i fabularnych oraz dokumentacji spotkań z byłymi więźniami KL Auschwitz, które zostały nagrane w MDSM Oświęcim.

Biblioteka

Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży

Zbiory biblioteki MDSM odpowiadają profilowi działalności naszej instytucji. W trakcie ich gromadzenia jako główny profil zainteresowań przyjęliśmy tematykę związaną z KL Auschwitz i innymi byłymi obozami koncentracyjnymi. Równie ważnymi dziedzinami są dla nas: historia Niemiec, przede wszystkim III Rzeszy, Holokaust oraz historia i kultura Żydów.

Podsumowanie wizyty

w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau

Oprowadzanie po terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau dostarcza uczestnikom obszernej wiedzy z zakresu topografii i funkcji kompleksu obozowego KL Auschwitz. Z uwagi na ograniczony czas i specyfikę oglądanych miejsc, konieczna jest wspólna dyskusja podsumowująca.

Więcej artykułów…

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji