Youth. Europe. Music

Dziś przypada 75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji w Oświęcimskim Centrum Kultury miał odbyć się niezwykły koncert 60-osobowej orkiestry smyczkowej, składającej się z młodych muzyków z Polski, Niemiec i Francji, w ramach projektu Youth. Europe. Music, którego współorganizatorem jest MDSM.

Dorotha Flug

Z wielkim żalem odebraliśmy wiadomość o śmierci Dorothy Flug, byłej więźniarki obozów koncentracyjnych Auschwitz, Bergen−Belsen, Salzwedel k/Hanoweru. Dorotha Flug po wojnie wróciła do Polski, gdzie ukończyła studia medyczne.

Tadeusz Kuś

Tadeusz Kuś

Odszedł Tadeusz Kuś, oświęcimianin, społecznik z pełnym zaangażowaniem działający w służbie demokracji, Przyjaciel Domu. Od wielu lat współpracował z Domem Spotkań, zajmując się składem naszych wydawnictw.

Kazimierz Smoleń

Setna rocznica urodzin

Kazimierz Smolen

W dniu 19 kwietnia 2020 upamiętnialiśmy setną rocznicę urodzin Kazimierza Smolenia, więźnia m.in. KL Auschwitz i KL Mauthausen, głównego twórcy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, wieloletniego sekretarza generalnego i wiceprezydenta Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego.

Najlepsze życzenia

Dla Romana Kenta
R. Kent

Z okazji 91. urodzin, Zespół MDSM składa najlepsze życzenia i gratulacje Romanowi Kentowi, prezydentowi Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, Przyjacielowi Domu Spotkań.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji