Jubileuszowa wystawa

Inna Strona Świata w Dachau
wystawa w Dachau

W dniach 23-25 listopada w Dachau odbyły się I Polsko-Niemieckie Dni Kultury. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ziemi Oświęcimskiej na czele ze starostą Zbigniewem Starcem. W delegacji znaleźli się również m.in. Andrzej Kacorzyk – wicedyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, Darek Maciborek, dyrektor artystyczny Life Festival Oświęcim, Artur Szyndler z Centrum Żydowskiego oraz Leszek Szuster, dyrektor MDSM.

Prezentacje 2012

Inna strona świata w Landtagu Bawarii

15 listopada 2012 r. w Monachium w dawnym pałacu królów Bawarii - Maximilianeum, obecnie siedzibie Landtagu, otwarta została wystawa Inna strona świata. Twarzą w twarz. Spotkania. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele bawarskich instytucji i placówek edukacyjnych, byli więźniowie obozów zagłady, młodzież oraz wielu mieszkańców Monachium. Wystawę otworzyła prezydent Landtagu, Barbara Stamm.

Prezentacje 2012

W styczniu wystawa została zaprezentowana w siedzibie Landtagu Sachsem-Anhalt. W Sali Plenarnej Landtagu 86-letni Buddy Elias, ostatni żyjący krewny Anny Frank, odczytał listy opisujące tragiczny los jego żydowskiej rodziny. Obecni byli posłowie wszystkich frakcji politycznych, przedstawiciele kościołów, stowarzyszeń, jak i uczniowie. Przewodniczący Landtagu Detlef Gürth powiedział również: Nie jesteśmy odpowiedzialni za zbrodnie nazistowskie, 1933 do 1945, ale jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby to się nigdy nie powtórzyło.

Prezentacje 2011

W miesiącu styczniu wystawa „Inna strona świata. Twarzą w twarz – Spotkania” została otwarta w Landtagu w Turyngii. Wystawię otwierały pani premier Christiane Lieberknecht wraz z panią prezydent Landtagu Brigite Diezel. W uroczystym wernisażu brał również udział Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Prezentacje 2009

12 lutego wystawa „Inna strona świata” została uroczyście otwarta w Hirschwirtscheuer Museum für die Künstlerfamilie Sommer w Künzelsau. Prezentacja była ukoronowaniem wieloletniej współpracy MDSM z firmą WÜRTH i stała się kolejną okazją do przedstawienia działalności Domu. W wernisażu udział wzięli m.in. członkowie Rady Fundacji na Rzecz MDSM: Victoria Doris Graenert, Christian Buchholz, oraz członkowie Stowarzyszenia Wspierającego. Otwarcia dokonali: Dyrekcja WÜRTH Muzeum, Leszek Szuster oraz Victoria Doris Graenert, która w zastępstwie Helmuta Morloka przedstawiła związki MDSM z Badenią-Wirtembergią i firmą WÜRTH. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, na prośbę organizatorów termin prezentacji ekspozycji wydłużono o 2 miesiące, do 1 czerwca 2009 r.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji