Pielęgniarstwo

w czasach narodowego socjalizmu i dziś

polsko-niemieckie seminarium dla studentów i studentek uniwersytetów w Poznaniu, Bremie i Frankfurcie/n. Menem

Celem projektu jest przekazanie młodemu pokoleniu w Polsce i w Niemczech wiedzy o zbrodniach narodowego socjalizmu i ich konsekwencjach oraz uwrażliwienie na sytuację życiową i cierpienie osób ocalałych z zagłady, dotkniętych fizyczną i psychiczną traumą.
Pielęgniarze i pielęgniarki w obu krajach są konfrontowani na co dzień z fizycznymi urazami, psychicznymi obciążeniami, reakcjami i zachowaniami starszych osób, których biografie dla współczesnych i przyszłych pokoleń są coraz trudniejsze do rozszyfrowania i zrozumienia.

Konfrontacja ze zbrodniami narodowego socjalizmu, tu na przykładzie byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, analiza i refleksja przyczyn i konsekwencji, ma pomóc studentom – przyszłym pielęgniarzom i pielęgniarkom w wypracowaniu umiejętności niesienia profesjonalnej opieki i wspierania pacjentów, rozwinięciu ku temu odpowiednich koncepcji.

Termin:
07.09. - 12.09.2012, MDSM Oświęcim
Organizatorzy:
MDSM Oświęcim; Katedra Nauk Społecznych, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu; Institut für Public Health und Pflegeforschung Uniwersytet w Bremie
Info:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji