Nauka poprzez spotkanie

Volkswagen Coaching GmbH wspólnie z Międzynarodowym Komitetem Oświęcimskim:
Nauka poprzez spotkanie

polsko - niemiecka wymiana młodzieży szkół zawodowych z młodzieżą z Volkswagena

Od 1987 roku w MDSM w Oświęcimiu, na seminariach organizowanych przez Volkswagen Coaching GmbH i Międzynarodowy Komitet Oświęcimski, spotyka się młodzież ze szkół Volkswagena działających w Niemczech oraz szkół zawodowych z Bielska-Białej, Bierunia, Chocianowa oraz pracownicy VW Motor Polska z Polkowic.
Celem pedagogicznym projektu jest umożliwienie uczestnikom spotkania rozmowy ze świadkami wydarzeń, zachowanie przez młodych ludzi pamięci o wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości, oraz uświadomienie im współczesnych zagrożeń dla demokracji i praw człowieka.
Przez dwa tygodnie uczestnicy pracują na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, przyczyniając się do zachowania obiektów poobozowych dla przyszłych pokoleń.

Terminy:
Termin I 15.04. - 28.04.2012
Termin II 03.06. - 16.06.2012
Termin III 26.08. - 08.09.2012
Termin IV 23.09. - 06.10.2012
Organizator:
Volkswagen Coaching GmbH, Międzynarodowy Komitet Oświęcimski, MDSM Oświęcim, szkoły zawodowe z Bielska-Białej, Bierunia i Chocianowa
Info:
Christoph Heubner – Wiceprezydent MKO, Ines Doberanzke, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji