Learning

from the past, staying in the present, working for the future
trójstronny projekt edukacyjny dla multiplikatorów w obszarze edukacji historycznej i nauczania o prawach człowieka w miejscach pamięci o ofiarach masowych mordów

Od stycznia do sierpnia 2013 roku pracownicy Miejsca Pamięci Bergen-Belsen, Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Muzeum Historii Represji Politycznych Perm-36 (Rosja) wspólnie z edukatorami z MDSM Oświęcim i MEMORIAŁU w Moskwie wypracowali koncept trójstronnego projektu edukacyjnego dla multiplikatorów „Edukacja historyczna i nauczanie o prawach człowieka w miejscach pamięci o ofiarach masowych mordów”.

W roku 2014 wspomniane wyżej instytucje przeprowadzą wspólnie trójstronny projekt edukacyjny w trzech miejscach: Oświęcimiu, Bergen-Belsen i Permie. Projekt ten skierowany jest do multiplikatorów z obszaru edukacji historycznej i/lub nauczania o prawach człowieka, którzy pracują w miejscach pamięci lub innych instytucjach zajmujących się tym obszarem tematycznym: nauczycieli, edukatorów, pedagogów z miejsc pamięci, muzeów i innych pozaszkolnych instytucji edukacyjnych. Celem projektu jest takie przygotowanie uczestników, by umieli przekazać - w szczególności młodzieży - znaczenie praw człowieka w miejscach masowych mordów w XX wieku.

Projekt odbędzie się w formie pięciu następujących po sobie modułów tematycznych trwających w sumie trzynaście dni, od marca do grudnia 2014 roku. Weźmie w nim udział dwunastu uczestników (czterech z każdego kraju). Projekt prowadzony będzie w języku angielskim.

Terminy:
Moduł 1: 05.03.-07.03.2014, MDSM Oświęcim
Moduł 2: 07.05.-10.05.2014, MDSM Oświęcim
10.05.-13.05.2014, Bergen-Belsen, Niemcy
21.07.-24.07.2014, Perm, Rosja
Moduł 3: 06.12.-08.12.2014, MDSM Oświęcim
Organizatorzy:
Miejsce Pamięci Bergen-Belsen, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Muzeum Historii Represji Politycznych Perm-36, MDSM Oświęcim
Info:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji