Seminaria w miejscach pamięci

dla przyszłych wolontariuszy Akcji Znaku Pokuty Służby dla Pokoju
seminaria przygotowujące do służby wolontariackiej dla młodzieży z Niemiec

Akcja Znaku Pokuty Służby dla Pokoju proponuje co roku podróże studyjne do Polski dla nowych wolontariuszy. Podróże te skierowane są do wszystkich ochotników, którzy rozpoczynają od września służbę wolontariacką we współpracy z AZP. Podczas kilkudniowych projektów młodzi ludzie mają szansę, wspólnie z innymi wolontariuszami AZP, zajmować się historią narodowego socjalizmu i rolą poszczególnych obozów koncentracyjnych w systemie. W tym roku odbędą się podróże do miejsc pamięci: Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i Majdanek w Lublinie.

Terminy:
13.07.-19.07.2014, Państwowe Muzeum na Majdanku/Lublin
27.07.-02.08.2014, MDSM Oświęcim, Kraków
Organizatorzy:
MDSM Oświęcim, Akcja Znaku Pokuty Służby dla Pokoju w Berlinie
Info:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podróże do miejsc pamięci dla przyszłych wolontariuszy AZP

Akcja Znaku Pokuty/Służby dla Pokoju (AZP)w ramach przygotowywania przyszłych wolontariuszy z Niemiec do służby wolontariackiej, którą rozpoczną we wrześniu w różnych krajach Europy, w USA i Izraelu, organizuje podróże studyjne do miejsc pamięci – byłych nazistowskich obozów koncentracyjnych w Polsce. Udział w nich jest dobrowolnym elementem przygotowania się do służby dla pokoju.

Celem tych podróży jest otwarcie nowego podejścia przyszłych wolontariuszy do historii poprzez intensywne poznawanie oryginalnych miejsc historycznych. Wielu z nich będzie bowiem pracować w miejscach pamięci lub muzeach i podczas swojej służby wolontariackiej spotka się z Ocalonymi z obozów koncentracyjnych lub ich krewnymi. Udział w podróży studyjnej daje im możliwość przepracowania historii narodowego socjalizmu już na etapie przygotowywania się do służby wolontariackiej, a tym samym zrozumienia idei pracy Akcji Znaku Pokuty/Służby dla Pokoju, jak również pracy w ramach służby wolontariackiej. Ponadto seminaria te umożliwiają poznanie współczesnej Polski i poszerzenia wiedzy na temat historii i kultury kraju sąsiedzkiego.


Więcej

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji