DROGI WOLNOŚCI

– AKADEMIA NA (PERY)FERIACH
POLSKO-NIEMIECKIE SYMPOZJUM DLA MULTIPLIKATORÓW SPOTKAŃ POLSKO-NIEMIECKICH (WOLNY NABÓR)

Tematem sześciodniowego polsko-niemieckiego spotkania osób w wieku od 18 do 99 lat będą „Drogi Wolności”. Program zostanie zrealizowany w dwóch miejscach: w MDSM Oświęcim i w MDSM Krzyżowa.

Historia powstania obu instytucji otwiera różne perspektywy pojęcia „wolność”, a 70. rocznica zakończenia II wojny światowej i uwolnienie od narodowego socjalizmu skłaniają do zastanowienia się nad znaczeniem roku 1945 dla Polaków i Niemców – zarówno na płaszczyźnie politycznej jak i społecznej. Temat wolności zostanie także poruszony – jako aspekt w sztuce i w literaturze – podczas wyjazdów do Krakowa i Wrocławia.

Celem spotkania polskich i niemieckich przedstawicieli różnych generacji będzie również stworzenie przestrzeni do refleksji nad rozumieniem pojęcia „wolność” w wymiarze jednostkowym w odniesieniu do uczestników projektu.
Poszczególne punkty programu będą zaproszeniem do dyskusji nad rolą wolności w samorealizacji jednostki i kształtowaniu racjonalnych stosunków międzyludzkich.

organizatorzy
Termin:
02.08.-08.08.2015, MDSM Oświęcim i MDSM Krzyżowa
(transfer Oświęcim – Krzyżowa zapewniony przez organizatorów)
Organizatorzy:
MDSM Oświęcim, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
Info:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
galeria

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji