Podsumowanie wizyty

w miejscu pamięci Auschwitz-Birkenau

Warsztaty opierają się na wspólnej dyskusji na temat „obrazów w głowie”, odczuć i pytań, które zrodziły się podczas oprowadzania po terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau. Stanowią pomoc dla uczestników, aby każdy z nich nie pozostał z tą traumatyczną wiedzą sam, ale żeby miał możliwość wyrażenia swoich przeżyć – niekiedy nawet „wyciszenia” swoich emocji. Podczas zajęć wykorzystywane są materiały z projektu STORIES that MOVE, które zwracają szczególną uwagę uczestników na problem dyskryminacji w kontekście historycznym i współczesnym.

Wiek uczestników:
od 15 lat
Czas trwania:
1,5 do 3 godz.
Prowadzenie:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*Warsztaty dostępne w języku polskim, niemieckim i angielskim. W grupach mieszanych, polsko-niemieckich możliwa jest praca z tłumaczeniem konsekutywnym (zapewnionym przez grupę) lub w języku angielskim.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji