Zarząd Fundacji

Heubner

Christoph Heubner, przewodniczący Zarządu
Absolwent germanistyki, historii i polityki w Marburgu i Kassel. Literat i poeta, wieloletni współpracownik Akcji Znaku Pokuty Służby dla Pokoju. Wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego oraz Członek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Z MDSM związany od początku, jest jednym z inicjatorów powstania tej instytucji w Oświęcimiu.


Bartus

Alicja Bartuś, wiceprzewodnicząca Zarządu
Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce Uniwersytetu Śląskiego. Dziennikarz i wykładowca. Autorka publikacji dotyczących Auschwitz i innych zbrodni ludobójstwa w XX wieku oraz projektów w zakresie edukacji historycznej dla młodzieży. Członek Zespołu Opiniodawczego ds. Nauczania o Holokauście przy Ministrze Edukacji Narodowej i Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Krakowie.


Grenert

Viktoria Doris Graenert
Ekonomistka. Kierownik Kościelnej Sekcji Socjalnej w Isny oraz wykładowca na Akademii Zawodów Opieki Zdrowotnej. Członek Zespołu Ekspertów Landu Badenia-Wirtembergia „Opieka lat 90-tych” oraz Rady Zespołu Ekspertów „Opieka potrzebuje elit” Fundacji Roberta Boscha w Stuttgarcie. Od lat zaangażowana społecznie w działania polsko-niemieckie. Przewodnicząca Stowarzyszenia Wspierającego MDSM w Isny. Z Domem Spotkań związana od początku jego istnienia.


Krystyna Oleksy

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki