Stowarzyszenie wspierające MDSM

W statucie Stowarzyszenia zostały zawarte następujące cele i zadania:

Stowarzyszenie wspiera inicjatywy na rzecz porozumienia między narodami w obszarze kultury, sportu, edukacji i ochrony środowiska. Uwaga skupia się przede wszystkim na projektach edukacyjnych dotyczących historii najnowszej i skierowanych do młodych ludzi z całego świata – a szczególnie z Polski i Niemiec, które realizowane są przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Szczególne miejsce zajmuje historia byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, historia II wojny światowej oraz wydarzenia z historii najnowszej.

Zajmowanie się historią stanowi podstawę nawiązywania trwałych, opartych na tolerancji i przyjaźni więzi partnerskich pomiędzy młodymi Niemcami i młodymi Polakami a młodzieżą z całego świata.

Dla urzeczywistnienia tych celów Stowarzyszenie stawia sobie następujące zadania:

  • wspieranie współpracy międzynarodowej w dziedzinie nauki, religii i sztuki jako trwałego wyzwania wobec przyszłych pokoleń;
  • wspieranie procesu tworzenia materiałów i mediów do pracy pedagogicznej i informacyjnej Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu;
  • udzielanie finansowego, ideowego i merytorycznego wsparcia przy organizacji imprez, konferencji, seminariów i podróży studyjnych;
  • umożliwienie młodym ludziom pobytów studyjnych w MDSM;
  • wspieranie prac badawczych w ww. obszarach oraz udostępnianie ich do pracy pedagogicznej;
  • umożliwienie spotkania młodych ludzi z Polski, Niemiec i Europy Wschodniej poprzez wsparcie finansowe.

Realizacja zadań Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu określonych w jego misji jest możliwa dzięki dotacjom i wparciu darczyńców.

Stowarzyszenie wspierające otwiera możliwość kontynuacji pracy MDSM w przyszłości.

Siedziba:

c/o Akcja Znaku Pokuty/Służby dla Pokoju
Auguststrasse 80, D - 10117 Berlin

Zarząd:

Przewodnicząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konto:

Förderverein IJBS Oswiecim e.V.
Baden-Württembergische Bank, Stuttgart
BLZ: 60050101, BIC: SOLADEST
IBAN: DE 34600501017430000594
Nr konta: 7430000594

Za wszystkie nadesłane darowizny składamy serdeczne podziękowania

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji