Biennale Plakatu

VI Biennale

Plakatu Społeczno-Politycznego w Stuttgarcie
VI Biennale w Stuttgarcie

Od 5 do 29 stycznia 2017 w galerii Foyer Domu Williego Bleichera w Stuttgarcie zostało zaprezentowane VI Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego.

Na wernisaż 5 stycznia a zarazem otwarcie nowego roku w galerii przybyło wielu gości. Uroczystość odbyła się pod hasłem:

Speak up for those who cannot

Dajmy głos tym, którzy mówić nie mogą!

Było to nawiązanie do plakatu „Freedom of speech” chińskiego artysty YiMing Liu, który został uhonorowany nagrodą specjalną Fundacji AnStifter podczas VI Biennale.

Podczas finisażu wystawy 24 stycznia w galerii Foyer Domu Williego Bleichera, Leszek Szuster dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, zaprezentował historię powstania Biennale i podkreślił jej znaczenie w ramach obchodów jubileuszu 30-lecie MDSM. Zwrócił również uwagę na niezwykłą aktualność tematów poruszanych przez artystów zaprezentowanych na plakatach Biennale. Następnie historyk sztuki i dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie Maria Anna Potocka wprowadziła ok. 70 przybyłych gości wśród nich, także członków Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Badenii i Wittenbergi do historii polskiego plakatu i jego roli w odniesieniu do tematyki praw człowieka.

Dziękujemy partnerom z Fundacji AnStifter, a szczególnie pani Heidemarie Roth i panu Peterowi Grohmannowi za współpracę i za możliwość zaprezentowania Biennale w tak prestiżowym miejscu.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji