Biennale Plakatu

Prezentacja

IV Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Erfurcie.

17 czerwca 2014 r. w historycznym budynku Europejskiego Centrum Informacji w Erfurcie, w bezpośrednim sąsiedztwie Kancelarii Premiera Turyngii zaprezentowana została wystawa IV Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego.

Wernisaż z udziałem marszałka Województwa Małopolskiego – Marka Sowy oraz premier Turyngii – Christine Lieberknecht, stanowił ważne wydarzenie towarzyszące uroczystości jubileuszu 15-lecia współpracy regionalnej Małopolski i Turyngii. W trakcie wystawy Leszek Szuster przybliżył myśl przewodnią biennale - „Twórczo dla praw człowieka”, która stanowi ważny segment działalności pedagogicznej i obywatelskiej Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży. W swym wystąpieniu premier Ch. Lieberknecht i marszałek M. Sowa podkreślili rolę i zasługi Domu Spotkań w kontekście polsko-niemieckiego procesu pojednania oraz problematyki upamiętnienia.

Organizowane od 2006 roku Międzynarodowe Biennale Plakatu to inicjatywa Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży zorganizowania w Oświęcimiu forum artystycznej wymiany poglądów na temat najbardziej żywotnych problemów współczesnego świata, która cieszy się zainteresowaniem i żywą reakcją wielu znakomitych twórców, reprezentujących różne zakątki Ziemi. Także i w Erfurcie wystawa spotkała się z uznaniem uczestników wernisażu i pozytywnymi reakcjami mediów.

Wystawa IV Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego jeszcze w tym roku będzie prezentowana m. in. w siedzibie IG Metal w Wolfsburgu, a w roku 2015 w Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji