Dzień Otwartych Drzwi

/ Festiwal Kultur / Letnie Ogrody MDSM /

MDSM organizował festyn edukacyjny dla mieszkańców Oświęcimia i regionu. Dzień Otwartych Drzwi cieszył się ogromną popularnością. W rankingu oświęcimskich imprez masowych uznawany był za jedno z lepszych przedsięwzięć. Każdorazowo w ogrodach MDSM bawiło się kilka tysięcy osób.

Festyn, który służył głównie promocji działalności i możliwości Domu, był również doskonałą okazją do zaprezentowania i przybliżenia mieszkańcom Oświęcimia kultury krajów z którymi łączą nas szczególnie bliskie i serdeczne stosunki.

Dotychczas zostały zorganizowane następujące imprezy:

Rok 1999

Republika Południowej Afryki

MDSM zorganizował w dniu 1 sierpnia 1999 festyn rodzinny w ramach Dnia Otwartych Drzwi.

Motywem przewodnim imprezy była egzotyczna i gorąca Republika Południowej Afryki. Patronat honorowy objęli: Ambasador RPA w Polsce -Victor Zazeraj, który osobiście w tym dniu przybył do naszego miasta, Prezydent Oświęcimia Józef Krawczyk oraz Sekretarz Rady Pracowniczej Volkswagen Coaching AG -Hans Jürgen Uhl.

Rok 2001

Spotkanie z Austrią

W dniu 1 lipca odbył się kolejny Dzień Otwartych Drzwi w MDSM. Tym razem impreza utrzymana była w stylu austriackim.

Rok 2004

"Europa dla Polski - Polska dla Europy"

Dzień Otwartych Drzwi MDSM „Europa dla Polski – Polska dla Europy” był imprezą dwudniową, odbył się 10. i 11. lipca 2004.

W dniu 10.lipca w Kinie LUNA w Oświęcimiu miał miejsce Maraton Filmowy Kina Europejskiego. Zaprezentowano trzy filmy: „Good Bye, Lenin!”, „Tańcząc w ciemnościach”, „Marzyciele”.

Rok 2006

Festiwal Kultur - Arka

Już po raz siódmy został zorganizowany festyn w MDSM w ramach Dni Otwartych Drzwi pt. Festiwal Kultur - Arka. Tym razem impreza zorganizowana była w ramach Jubileuszu 20-lecia MDSM. Punktem kulminacyjnym w dniu 16 lipca był spektakl Teatru Dnia Ósmego.

rok 2000

TY i JAponia w MDSM

Drugi Dzień Otwartych Drzwi w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży został zorganizowany 16 września. Spotkanie odbyło się pod hasłem TY i JAponia w MDSM.

Rok 2003

"Polacy i Niemcy - Sąsiedzi w Europie"

W dniach 5 i 6. lipca 2003, odbył się festyn niemiecki; "Polacy i Niemcy - Sąsiedzi w Europie" przygotowany we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie oraz instytucjami i organizacjami niemieckimi z kraju i zagranicy.

Rok 2005

Letnie Ogrody MDSM – Spotkanie z Hiszpanią

W dniach 26. i 27.08.2005 zorganizowany zostal kolejny Dzień Otwartych Drzwi w MDSM. Tym razem inspiracją imprezy była Hiszpania i to wszystko co łączy się z tym krajem, a więc flamenco, Don Kichote, kino hiszpańskie, piękne krajobrazy.

Rok 2007

Festiwal Kultur - Spotkanie z Litwą

Tegoroczny Festiwal Kultur, pierwotnie planowany jako jednodniowe przedsięwzięcie artystyczne, przekształcił się w imprezę dwudniową. Odbył się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu w dniach 29-30.czerwca.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji