Rok 2003

"Polacy i Niemcy - Sąsiedzi w Europie"

W dniach 5 i 6. lipca 2003, odbył się festyn niemiecki; "Polacy i Niemcy - Sąsiedzi w Europie" przygotowany we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie oraz instytucjami i organizacjami niemieckimi z kraju i zagranicy.

Uroczystego otwarcia dokonała dr Maren Klingler Konsul Generalna RFN w Krakowie wraz z przedstawicielami Zarządu Fundacji na Rzecz MDSM, reprezentantami władz wojewódzkich i miejskich a także członkami Zarządu Koncernu Volkswagen Poznań. W trakcie otwarcia odczytano m.in. listy z pozdrowieniami od Prezydenta Niemiec Johannesa Raua i Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.

Punktem kulminacyjnym uroczystości stało sie przekazanie minibusa Caravelle dla MDSM. Kluczyki wręczyli Hans-Jürgen Uhl Sekretarz Generalnego Światowego Związku Zawodowego Volkswagen AG, Członek Bundestagu oraz Jens Kellerbach - Członek Zarządu VW Poznań. Oficjalną część zakończył performance o zburzeniu Muru Berlińskiego.

W programie festynu znalazły się imprezy dla dzieci: spektakl "Happening", "Spacer Aniołów" - korowód szczudlarzy, liczne konkursy i zabawy z nagrodami, zjeżdżalnie, dmuchane skakańce, suchy basen z piłeczami, ściana wspinaczkowa.

Dla dorosłych przygotowaliśmy: koncert organowy, maraton filmowy, wystawy fotograficzne. Potrawy regionalne serwowała krakowska restauracją "Chimera" a do degustacji win reńskich zachęcał "Dom Win". Była również bogata oferta turystyczna i nowości salonu Volkswagen.

W wielkiej loterii fantowej na rzecz Funduszu Stypendialnego im. Marii i Stanisława Neumannów główną wygraną był bilet lotniczy na przelot do Niemiec dla dwóch osób.

Największą atrakcją okazały się jak zwykle koncerty. Wystąpiły zespoły: Bonuskäse z Dolnej Saksonii, The Avalanche z Oświęcimia, Makowiecki Band i gwiazda wieczoru - zespół DE MONO. Festyn zakończyła, tradycyjnie, wielka fajerwerkowa feta.

Patronat Honorowy:

  • Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie
  • Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Wojewoda Małopolski

 

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji