Okno słowa

Anna Dymna
okna MDSM

Od prawie 35 lat drzwi naszego Domu zawsze były otwarte dla Przyjaciół. Dom ogniskował osoby, które łączyła wspólnota wyznawanych wartości i poczucie odpowiedzialności za otaczającą nas rzeczywistość i współczesny świat. Dziś, z powodu pandemii nie możemy Was zaprosić do MDSM, ale… w każdym domu oprócz drzwi ważną rolę odgrywają okna - oświetlają wnętrza, pozwalają na powiew świeżego powietrza i spojrzenie na zewnątrz.

W związku z nadzwyczajną sytuacją, z którą zmagamy się od dwóch miesięcy, chcemy, mimo obowiązujących ograniczeń, pozostawać w kontakcie i bliskości z naszymi Partnerami, Przyjaciółmi, wszystkimi, dla których MDSM też jest domem. Wraz z powiewem wiosny chcemy otworzyć dla Was nasze okna. Mamy nadzieję, że nie będzie to tylko lufcik, lecz panoramiczne, balkonowe okno, z którego dotrze do Was wszystko to, co nas łączy i wzmacnia, pozwalając przetrwać trudny czas.

Pierwsze z naszych okien otwiera się na sztukę - już trzykrotnie mogliśmy zaglądnąć przez nie do atelier artystów-plakacistów. Przez drugie popłyną dźwięki instrumentów zaprzyjaźnionych z Domem muzyków, a w trzecim usłyszymy refleksje osób, z których głosem i dorobkiem bardzo się liczymy.

Zapraszamy wszystkich do życzliwych gestów. Jesteśmy pewni, że będą one ważne dla tych, którzy są po drugiej stronie okna.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji