Dobre Duchy 2011

Spotkanie Dobrych Duchów MDSM 2011

W marcu 2011 roku miało miejsce kolejne Spotkanie Przyjaciół, Darczyńców i Dobrych Duchów Domu. Wieczór, dedykowany naszym gościom spędziliśmy wśród bajecznej, „muszelkowej” dekoracji, przygotowanej tradycyjnie już przez Małgorzatę Szparę. Zaproszenie do spędzenia kilku chwil w zaciszu… muszli przyjęli wierni bywalcy imprez organizowanych przez MDSM, zaprzyjaźnieni z Domem byli więźniowie KL Auschwitz: Zofia Posmysz, August Kowalczyk, Wilhelm Brasse, Tadeusz Smreczyński, Józef Paczyński oraz przedstawiciele instytucji z miasta, powiatu i województwa.

Podobnie jak w latach ubiegłych, kluczowo ważnym momentem było wręczenie prestiżowych wyróżnień – statuetek Dobrego Ducha MDSM. Otrzymali je:

  • W kategorii Artysta – Piotr Kudełka, za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne, wirtuozerię i przybliżanie młodym ludziom kanonów sztuki gitarowej, wierną współpracę z Domem Spotkań przy realizacji najbardziej prestiżowych przedsięwzięć artystycznych, szczególnie Krakowskiego Salonu Poezji i za włączenie potencjału muzycznego rodziny Kudełków – siostry Marii i brata Jana w przedsięwzięcia artystyczne Domu Spotkań, za skromność, wdzięk i bezpretensjonalność
  • W kategorii Darczyńca – Joanna Galistl (Cukiernia PTYŚ Chełmek), za subtelne, wieloletnie, regularne wspieranie Krakowskiego Salonu Poezji, poetycki kunszt w obszarze sztuki cukierniczej i za głębokie zrozumienie idei Domu
  • W kategorii Niezawodny ratownik – Marcin Boiński, za wrażliwość, życzliwość i wielkie serce, za to, że nie ma dla niego rzeczy niewykonalnych i za to, że zawsze znajduje dla nas czas, którego nie ma!

Statuetki Dobrego Ducha przyznane zostały po raz dziewiąty. Wyróżniamy nimi osoby szczególnie nam bliskie, które na różnorakich płaszczyznach nas wspierają, pomagają nam, inspirują. W wyborze pomogli nam, podobnie jak w latach ubiegłych, artyści z Teatru Gry i Ludzie.

Tradycyjnie już dla naszych gości przygotowaliśmy muzyczny prezent. Tym razem była to prawdziwa perła polskiej muzyki – Gaba Kulka, która wystąpiła na pierwszym koncercie w Oświęcimiu.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji