Wystawa

Béli Faragó i Pawła Warchoła w Budapeszcie
wystawa Béli Faragó i Pawła Warchoła w Budapeszcie

4 kwietnia w Izraelskim Instytucie Kultury w Budapeszcie została otwarta wystawa rysunków Béli Faragó i Pawła Warchoła „Humanity in Danger”. Otwarcia ekspozycji dokonała dr Vered Glickman, dyrektor Izraelskiego Instytutu Kultury w Budapeszcie. Gości powitali reprezentanci Ambasady Niemiec i Szwajcarii w Budapeszcie, a laudatio wygłosił Egri György, Szobrász.

W czasie wernisażu przemawiał także Martin Kreß oraz artysta Béla Faragó. Oprawę muzyczną zapewnili Andrea Haffner, Zita Novak (skrzypce) oraz Csaba Babacsi, Bratsche, Tibor Wambach (wiolonczela) wykonując dzieło W.A. Mozarta - D-dur Divertimento. Wernisaż stanowił nie tylko interesujące wydarzenie kulturalne, ale stał się także okazją do rozmów i wymiany kontaktów instytucjonalnych.

Prezentowane prace związane są z tematyką wiary i religii i bazują na spontanicznych inspiracjach i osobistych doświadczeniach obydwu artystów.

Organizatorami wystawy jest Galeria Destillarta w Buchschwabach w Niemczech, Izraelski Instytut Kultury w Budapeszcie, Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, Fundacja Judaica Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie oraz Ambasada RFN w Budapeszcie.

Prace prezentowane będą do 6 maja 2016r.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji