Harmonia/Dysonans

w Greiz

5 maja 2018 r. w Muzeum na Górnym Zamku w Greiz (Niemcy) uroczyście otwarta została wystawa malarstwa i rysunku Elżbiety Kuraj i Janusza Karbowniczka „Harmonia/Dysonans”. Muzyczną interpretację dzieł plastycznych, znakomicie zaaranżowanych w historycznych przestrzeniach przez dyrektora muzeum Rainera Kocha, przedstawił zespół m.o.l.o. w składzie: Jacek Hołubowski, Piotr Skupniewicz i Mateusz Pliniewicz.

To kolejna prezentacja ekspozycji przygotowanej z okazji jubileuszu 30-lecia Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, a druga w ramach partnerskiej współpracy z Turyngią. Wernisaż był jednym z wydarzeń Święta Europy, obchodzonego w Greiz. Wśród gości nie zabrakło więc premiera Turyngii, Bodo Ramelowa oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. Obaj panowie w swoich przemówieniach przywołali wcześniejszą współpracę z Domem Spotkań. O roli sztuki w pracy – także tej edukacyjnej – Domu Spotkań mówił dyrektor Leszek Szuster.

Podczas otwarcia swoją premierę miało także najnowsze wydawnictwo MDSM – „Harmonia/Dysonans. Interpretacje” – zawierające płytę zespołu m.o.l.o. z nagraniami utworów dedykowanych poszczególnym dziełom plastycznym, minikatalog E. Kuraj i J. Karbowniczka oraz filmową impresja z prezentacji wystawy w Domu Spotkań w dniu 3 stycznia 2018 r. autorstwa Bartosza Fatka.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji